عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در پاسخ به این سوال هم که اتهامات مطروحه در قوه قضائیه برای مهدی و فائزه هاشمی مربوط به بعد از انتخابات است یا اتهامات قبل از انتخابات را هم در بر می‌گیرد؟، اظهار داشت: قاعدتا باید تمام اتهامات آنان را در بر بگیرد.

محمد تقی رهبر، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، در گفت‌وگو با شبکه ایران با اشاره به اظهارات وزیر دادگستری مبنی بر تشکیل پرونده برای مهدی و فائزه هاشمی رفسنجانی، گفت: اتهامات فرزندان آقای هاشمی در قوه‌ قضائیه در دست بررسی است.

او افزود: اقدام بعدی قوه‌قضائیه پس از تشکیل پرونده، احضار متهمان است.


نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در اسلام فرزند مسئول و غیر مسئول در برابر قانون هیچ تفاوتی ندارند، اظهار داشت: زمانی که دستگاه قضایی فرزندان آقای هاشمی را احضار می‌کند باید بلافاصله حاضر شوند تا به اتهاماتشان رسیدگی شود.

رهبر در پاسخ به این سوال که با توجه به حضور مهدی هاشمی در کشور انگلیس وظیفه دستگاه قضا چیست، گفت: آقای هاشمی که گفته است اگر دادگاه بخواهد پسرش بر‌می‌گردد اما اگر برنگشت راه‌های قانونی زیادی وجود دارد که باید از آن طریق اقدام کرد.

وی در پاسخ به این سوال هم که اتهامات مطروحه در قوه قضائیه برای مهدی و فائزه هاشمی مربوط به بعد از انتخابات است یا اتهامات قبل از انتخابات را هم در بر می‌گیرد؟، اظهار داشت: قاعدتا باید تمام اتهامات آنان را در بر بگیرد.

گفتنی است که مرتضی بختیاری، وزیر دادگستری، روز گذشته با اشاره به خواست عامه مردم برای رسیدگی به اتهامات مهدی و فائزه هاشمی تصریح کرد: پرونده برای مهدی و فائزه هاشمی تشکیل شده است.