یک دروغ دیگر از سایت رسوا

یك منبع آگاه در مصاحبه با ثامن با تكذیب خبری كه مدعی تعویق جلسه وحدت اصولگرایان با نظر دكتر احمدی نژاد شده بود، تصریح كرد: این جلسه نیاز به برخی مقدمات داشت كه جلسه مقدماتی آن با منتخبی از میان اصولگرایان فردا برگزار خواهد شد و آنچه به تعویق افتاده است جلسه اصلی است.

وی تصریح كرد در جلسه فردا میزبان جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت می‌باشند و بیست نفر از دیگر اصولگرایان میهمان جمعی از اعضای آن دو تشكل هستند، اساسا نیز تلقی این جلسه به عنوان جلسه دوم برای جلسه‌ای كه در دفتر ریاست جمهوری تشكیل شد كاملا خلاف واقعیت است.

وی با یادآوری اینكه دو جامعه مذكور مدتها است كه جلسات متعددی با بخشهایی از اصولگرایان برای وحدت برگزار نموده‌اند و قرار بود در این جلسه با توجه به منویات مقام معظم رهبری آن جلسات گسترش یابد، خاطر نشان كرد: وقتی رییس جمهور در دیدار با نماینده كمیته سه نفره از وجود چنین جلسه‌ای با خبر شد، به شدت از آن استقبال نمود و حتی برخی پیشنهادات مثبت برای ادغام دو جلسه و محوریت جامعتین نیز داشت كه در شرایط فعلی مجاز به بیان جزئیات آن نمی‌باشم.

وی با یادآوری آنكه احمدی‌نژاد به كمیته سه نفره منتخب جلسه ریاست جمهوری، برای افزودن اسامی بر فهرست موسوم به 29 نفره اختیار تام داده است، یادآور شد كه جمع بندی آن جمع مبتنی بر تشكیل جلساتی دیگر با حضور همان جمع قبلی برای كاستن از اختلافات و یافتن راه حلی در رسیدن به وحدت حداكثری بود.

وی این ادعا كه دكتر احمدی نژاد با مدل قبلی وحدت اصولگرایان مخالفت نموده است را رد كرده و خاطر نشان كرد: بسیاری از اصولگرایان به مدل قبلی منتقد بودند و آن را در شرایط فعلی ناكارآمد می‌دانستند و اساسا در جلسات گذشته تشكیل شده در حضور جامعتین یكی از مسائل مطرح شده احصای راه حلی جدید برای وحدت بوده است .

 وی جعل چنین اخباری را برای دو منظور عنوان نمود و تصریح كرد: نخستین هدف به نظر می‌رسد در ادامه تلاش ماه‌های گذشته است و آن حذف جریان گسترده حامی احمدی‌نژاد توسط مهم‌ترین تشكل‌های حامی وی در انتخابات دهم ریاست جمهوری ، یعنی همین دو تشكل با سابقه روحانی است. منظور دیگر جاعلین این اخبار، به انفعال واداشتن اصولگرایان برای افشای اقداماتی است كه در مسیر وحدت طی می‌نمایند تا با به دست آوردن نقشه راه اصولگرایان در مسیر وحدت، نقاط آسیب پذیر را شناسایی كرده و به آنها حمله نمایند و از همین جهت اصولگرایان از افشای جزئیات تلاش‌های خود باید پرهیز نمایند.

لازم به ذكر است چندی پیش به دعوت رییس جمهور 29 نفر از اصولگرایان میهمان دفتر وی بودند تا در خصوص راهكارهای وحدت به بحث بپردازند و این جمه كمیته‌ای سه نفر به عضویت دكتر حداد عادل ، دكتر ولایتی و حبیب الله عسگراولادی را مامور پیگیری این مسیر كرد كه برخی از اعضای جلسه همچون دكتر علی لاریجانی و برخی اعضای دولت به علت همراهی رهبر معظم انقلاب در سفر به قم از جلسه اول بازماندند و برخلاف ادعای خبر مذكور كه توسط یكی از سایت‌های حامی فتنه سال گذشته منتشر شد، هیچ یك اعلام عدم تمایل برای شركت در جلسه ننموده و آن جلسه را مورد حمایت قرار دادند.