ائتلاف مشکوک خبرنگاران پارلمانی اصلاح‌طلب

کارشناسان سیاسی معتقدند اگرچه تلویزیون دولتی انگلستان در ایران خبرنگار ندارد، با این حال برخی از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران طیف اصلاحات در نقش همکار بی‌بی‌سی ظاهر می‌شوند.

به گزارش شبکه ایران، طیفی از خبرنگاران اصلاح‌طلب دست به شیوه‌ای تازه‌ در همسویی با شبکه‌های ماهواره‌ای ضدانقلاب زده‌اند.

به گفته یک منبع آگاه، خبرنگاران پارلمانی رسانه‌های اصلاح طلب با تشکیل یک باند و ایجاد هماهنگی با یکدیگر، در اقدامی مشترک بحث‌هایی که از سوی رسانه‌های ضدانقلاب نظیر "بی‌بی‌سی فارسی" و "صدای آمریکا" مطرح می‌شوند را به صورت مکرر از نمایندگان مجلس می‌پرسند.

به طور مثال، این افراد تلاش کردند تا با اقدامی هماهنگ، مساله بازداشتگاه کهریزک را در صدر اخبار و نظرات نمایندگان مجلس قرار دهند و به سیاه‌نمایی علیه نظام بپردازند.در آخرین اقدام هماهنگ این خبرنگارها، امروز در راهروهای مجلس تلاش گسترده‌ای برای مطرح کردن یکی از سوژه‌های شبکه "بی‌بی‌سی" بر ضد نظام انجام دادند.

این افراد با استناد به فیلمی که چند روز پیش از "بی‌بی‌سی" پخش شد، فضایی رسانه‌ای را برای تحت‌الشعاع قرار دادن اقدامات غیرقانونی سران اصلاحات در پیش گرفتند.

تلاش خبرنگاران رسانه‌های وابسته به جریان اصلاحات در مجلس برای برجسته سازی مسائل حاشیه‌ای به جای مسائل اصلی، در حالی صورت می‌گیرد که رهبر معظم انقلاب اسلامی چند ماه گذشته در دیدار با تشکل‌های دانشجویی فرمودند: "ظلم بزرگی را که پس از انتخابات به مردم و نظام اسلامی شد، هتک آبروی نظام در مقابل ملت‌ها را نادیده می‌گیرند و مسئله کهریزک و کوی دانشگاه را قضیه اصلی قلمداد می کنند اما این نگاه خود یک ظلم آشکار است".

کارشناسان سیاسی معتقدند اگرچه تلویزیون دولتی انگلستان در ایران خبرنگار ندارد، با این حال برخی از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران طیف اصلاحات در نقش همکار بی‌بی‌سی ظاهر می‌شوند.

گفتنی است که "جان لاین"، خبرنگار بی‌بی‌سی در تهران، پس از اقدامات تحریک‌آمیز این شبکه تلویزیونی در دامن زدن به آشوب‌های خیابانی بعد از انتخابات ریاست جمهوری در تهران، از ایران اخراج شد.